О наркотиках
  • Амфетамін (AMP)

Визначення амфетаміну в сечі широко застосовується для виявлення зловживання амфетаміном. Амфетамін є стимулятором центральної нервової системи і може викликати появу відчуття настороженості, підвищеної енергійності, безсоння, зниження апетиту, відчуття повного задоволення.  Передозування та хронічне вживання амфетаміну може привести до зловживання, яке в свою чергу може стати причиною гострих чи хронічних порушень нервової системи людини. Амфетамін з’являється в сечі вже через 3 години після вживання і може бути виявлений протягом 24-48 годин після вживання останньої дози.

  • Барбітурати (BAR)

Барбітурати є депресантами центральної нервової системи і використовуються зі снодійною, седативною метою.

Передозування чи хронічне вживання барбітуратів може привести до гострого чи хронічного порушення центральної нервової системи людини. Барбітурати поділяються, в залежності від тривалості дії, на короткої тривалості, середньої тривалості дії та довготривалі. Тривалість дії ульрта-коротких барбітуратів, секобарбіталу, пентобарбіталу та інших, становить від 15 хвилин до 6 годин. Тривалість дії барбітуратів середньої тривалості, таких як амобарбітал на інші, становить  від 3 до 24 годин.  Тривалість дії довготривалих барбітуратів, фенобарбіталу та інших, становить від 15 до 48 годин.

Найбільш прийнятими для зловживання барбітуратами є препарати з короткою та середньою тривалістю дії. Рідко зловживають довготривалими барбітуратами. Похідні барбітуратів виводяться з сечею у незмінному виді та у вигляді метаболітів. Довготривалі барбітурати виводяться з сечею у великій кількості у незмінному виді, в той час, як барбітурати з меншою тривалістю дії, такі як секобарбітал та амобарбітал, інтенсивно метаболізуються і виводяться з сечею в незначній кількості у незмінному виді.

Даний тест використовується для виявлення незмінного секобарбіталу в сечі, проте, як і інші аналітичні методи, ЕМІТ та RIA, тест може виявити інші часто вживані барбітурати, в залежності від вмісту препарату в зразку. Фенобарбітал виявляється при хронічному вживанні через  декілька тижнів після припининня вживання його. При вживанні звичайної одноразової дози секобарбіталу, пентобарбіталу чи амобарбіталу позитивний результат може бути виявлений  від 30 до 76 годин.

  • Бензодіазепіни (BZD)

Бензодіаозепіни, такі як алпразолам, діазепам, лоразепам, тріазолам, хлордіазепоксид, флуразепам і темазепам, є седативними, снодійними та заспокійливими препаратами, котрі використовуються як транквілізатори. Більшість бензодіазепінів метаболізуються в печінці і виводяться з сечею у вигляді метаболітів. Бензодіазепіни в меншій мірі спричиняють фізичну чи психологічну залежність. Хоча, як і стимулятори центральної нервової системи, вони можуть викликати сонливість та м’язову релаксацію. Хронічне зловживання  бензодіазепінами може привести до інтоксикації подібної до похмільного стану. Передозування та тривале зловживання їх може привести до коми, а також може стати причиною смерті. Бензодіазепіни проявляють свою дію протягом 4-8 годин. Препарати бензодіазепінового ряду всмоктуються з різною швидкістю, тому, тривалість дії препарату  залежить від швидкості всмоктування. Виводяться вони з сечею, головним чином, у незмінному виді чи у вигляді неактивних метаболітів (оксазепаму глюкуронід), котрий виявляється протягом 1-2 днів. Оксазепам, загальний метаболіт для більшості бензодіазепінів, котрий також є і препаратом (Serax),  може бути виявлений у сечі протягом 1 тижня. Це робить оксазепам відмінним маркером зловживання бензодіазепінами.

  • Кокаїн (COC)

Кокаїн є одним із стимуляторів центральної нервової системи з фармакологічними властивостями місцевого анестетика і викликає звикання, яке приводить до зловживання їм. Кокаїн визначається в сечі лише протягом декількох годин після вживання, в той час, як бензойлекгонін, метаболіт кокаїну, може бути визначений в сечі людини протягом 2 діб після вживання кокаїну. Тому, визначення бензойлекгоніну в сечі людини широко використовується для виявлення вживання кокаїну.

  • Метамфетамін (МЕТ)

Передозування метамфетаміну може спричинити появу тривоги, збентеження, галюцинацій, аритмії, гіпертонії, гіпертермії, колапсу, судом та коми. При одночасному внутрішньому та внутрішньовенному введенні токсичність метамфетаміну збільшується. Хронічне зловживання може привести до появи параноїдного психозу. D-метамфетамін (d-дезоксіефедрин, дезоксін, метадрін)  є похідним n-метіламфетаміну, котрий застосовується у лікуванні ожиріння. При вдуванні через ніс, внутрішньому чи внутрішньовенному введені метамфетамін діє протягом 2-4 годин. Метамфетамін після N-деметилювання трансформується в амфетамін, головний активний метаболіт. При звичайних умовах 43% препарату виводиться у незмінному виді з сечею протягом 24 годин і лише 4-7% у вигляді амфетаміну. В сечі з кислою реакцією 76% препарату виводиться у незмінному виді та 7% у вигляді амфетаміну, в той час як в сечі з лужною реакцією виводиться 2% у незмінному виді та менш ніж 0,1% у вигляді активного метаболіту протягом 24 годин.  Після вживання 10 мг метамфетаміну останній виявляється в сечі в концентрації 0,5-4,0 мг/мл протягом 24 годин.  При зловживанні метамфетаміну в сечі виявляється препарат в концентрації 24-333 мг/л (в середньому 142 мг/л).

  • Морфін (MOR)

Визначення морфіну в сечі людини широко застосовується для діагностики зловживань опіатами. Морфін, кодеїн (метіл-морфін) та героїн (напівсинтетичний похідний морфіну) відносяться до класу опіатів, стимуляторів центральної нервової системи. Передозування чи хронічне вживання опіатами може привести до зловживання, яке в свою чергу спричиняє появу гострих чи хронічних порушень нервової системи людини.

Морфін швидко абсорбується і метаболізується при внутрішньому вживанні, внутрішньом’язовому та підшкірному введенні. Лише 2-12% виводиться у незмінному виді з сечею і близько 67-70% від прийнятої дози виводиться з сечею у вигляді метаболіту протягом 48 годин.

Героїн в організмі людини швидко метаболізується до морфіну, який і визначається в зразку сечі як і при вживанні морфіну.

Кодеїн після вживання швидко метаболізується і 10-15% від прийнятої дози після деметилювання трансформується до морфіну та норкодеїну.

  • Метадон (MTD)

Метадон ( долофін, метадоз, амідон) має багато фармакологічних властивостей морфіну і майже рівносильний по знеболюючим властивостям при парентеральному введенні. Проте, на відміну від морфіну, метадон спричиняє значний седативний ефект при повторному введенні в результаті накопичення препарату. Метадон використовується як головний замінник опіатів, таких як героїн, морфін та кодеїн, при медикаментозній підтримуючій терапії. Препарат вводиться внутрішньо, внутрішньовенно та внутрішньом’язово і діє протягом 12-24 годин. Метадон виводиться, головним чином, з сечею у вигляді незмінного метадону, ЕДДП (2-етіліден-1, 5-діметил-3, 3-діфенілпіролідин) та ЕМДП (2-етіл-5-метіл-3, 3-діфенілпіролідин). Метадон у незмінному виді виводиться з сечею від 5 до 50% від загальної дози протягом 24 годин, що становить набагато більше ніж ЕДДП та ЕМДП. В залежності від pH сечі, кількості сечі, дози та швидкості метаболізму може змінюватися відсоток виведення незмінного метадону у кожної людини. Метадон був визначений у сечі при передозуванні на рівні більш ніж 1000 нг/мл через 24 години після введення препарату.  Таким чином, концентрація метадону в сечі використовується як маркер зловживання метадону.

  • Фенциклідин (РСР)

Фенциклідин, також називають ангельським пилом,  є часто вживаним наркотиком, а також узаконеним ветеринарним транквілізатором. Поступає в організм при внутрішньому вживанні, внутрішньовенному введенні, а також при курінні чи вдуванні через ніс. Тривалість дії становить від 2 до 4 годин і психоз може продовжуватися декілька тижнів. Фенциклідин має 3 метаболіти, проте, при внутрішньовенному введені 30-50% препарату виводиться з сечею у незмінному виді протягом 72 годин. Лише 2% від дози виводиться із калом. В середньому 77% препарату при внутрішньовенному введені виводиться з сечею та калом протягом 10 днів. Тому, фенциклідин у сечі людини використовується як маркер його зловживання. Концентрація фенциклідину в сечі при зловживанні становить від 0,04 до 3,4 мг/л.

  • Маріхуана (ТНС)

Тетрагідроканабінол (ТГК, D-9-ТГК, D-1-ТГК) є головним метаболітом канабіноїдів, таких як маріхуана та гашиш. Канабіноїди використовуються в якості депресантів центральної нервової системи. Передозування та хронічне вживання канабіноїдів може привести до зловживання, яке в свою чергу може стати причиною гострих чи хронічних порушень нервової системи людини. Визначення ТГК в сечі людини використовується з метою виявлення зловживання канабіноїдами.

  • Екстазі (ХТС)

МДМА є абревіатурою хімічної речовини метілендіоксиметамфетамін, котра має багато сленгових  назв, таких як екстазі, Х, голубки любові, адам, диско печиво та інші. МДМА є стимулюючим препаратом з галюциногенними властивостями. Також описується як емпатоген, так як сприяє вивільненню речовин в головному мозку, котрі змінюють настрій і можуть провокувати появу почуття любові і дружніх відносин. МДМА є препаратом з класу А, куди відносяться героїн, кокаїн. До побічних ефектів МДМА відносять підвищення артеріального тиску, гіпертермія, неспокій, параноя та безсоння. Передозування МДМА може стати причиною смерті в результаті серцевої недостатності чи серцевого нападу.

МДМА відносять до штучних препаратів, «родичами» якого є МДА (метілендіоксиамфетамін), «предок» МДМА, та МДЕА (метілендіоксиетіламфетамін), «сестра» МДМА. Всі вони мають  амфетаміноподібні ефекти. МДМА потрапляє в організм при внутрішньому вживанні чи внутрішньовенному введенні. Таблетки МДМА існують різного розміру та кольору і часто мають емблему голуба. Клінічна доза препарату становить 50-100 мг, порогова токсична доза – 500 мг. МДМА починає проявляти ефект через 30 хвилин після вживання, пік дії препарату проявляєтсья через 1 годину і триває протягом 2-3 годин. 65% МДМА виводиться з сечею у незмінному виді і може бути визначений у сечі до 3 днів після вживання.

Пройти анализ на наркотики можно самостоятельно, в нашем магазине продаются специальные тесты для проверки.